MARKA  TESCİLİ
Marka Tescil başvurusu için hemen arayın...

MARKA TESCİL KAMPANYASI Marka Tescili ile markanızı ve logonuzu tescil ettirerek koruma altına almak , başkaları tarafından haksız kullanımlarını engellemek için bir fırsat sunuyoruz.  devamı >>>

 

 

ULUSLARARASI MARKA TESCİLİ

 

Uluslararası marka tescil işlemi ülkemizde yapılan marka tescil başvurusunu müteakip gerçekleştirilmekte ve takip eden beş yıl boyunca kendi ülkemizde ki başvuruya bağımlı olarak devam etmektedir. Ancak beşinci yılın dolmasının ardından bağımsız olarak uluslar arası tescil kullanımı mümkün olmaktadır. Beşinci yıl dolmadan ülkemizde tescilli bulunan markanın hukuki olarak hükümsüzlüğünün gerçekleşmesi durumunda markanın uluslararası tescili de hükümsüz kılınır. Yani ülkemizde markanın tescile bağlanma durumu uluslararası başvuru için olmazsa olmaz şartlardan birisidir.

Türkiye'nin de taraf olduğu bazı anlaşmalar ve uluslararası tescil sistemleri , tek bir başvuruyla bir çok ülkede tescil başvurusunda bulunma imkanını beraberinde getirmiştir.

Örnek olarak ; Türkiye 'de yapılan bir marka başvurusunun rüçhan hakkını kullanarak 6 ay içerisinde Paris Sözleşmesine taraf ülkelerden herhangi birinde yapılacak başvuru, Türkiye'deki ilk başvuru tarihinden itibaren geçerlilik kazanır.

Uluslar arası marka tescili maliyetleri başvuru yapılacak markanın logosu, koruma sağlanacak ülkeler belirlendikten sonra saptanabilmektedir.

 

Anlaşmaya taraf herhangi bir ülkede marka tescili talep edilebileceği gibi taraf ülkelerin tamamında veya Avrupa Birliği Ülkelerinin tamamında marka tescili talep edilebilir.

 > Marka nedir ?

 

 > Marka sahibi birden fazla kişi olabilir mi ?

 

 > Buluşuma Patent alırsam markam da korunur mu ?

 

 > Marka tescil işleminin maliyeti nedir ?

 

 > Ad ve soyad marka olur mu ?

 

 > Marka tescil belgesi kaç yılda bir yenilenir ?

 

 > Marka Tescil işlemi ne kadar sürer ?

 

 > Marka başvurularında rüçhan hakkı ne anlama geliyor ?

 

 > Marka tescili ve Patent aynı şey midir ?

 

 > Marka devir edilebilir mi ?

 

 > Markam ne zaman koruma altına alınmış olur ?

 

 > Şahıs olarak marka tescili yaptırabilir miyim ?

 

 > Marka vekili nedir ?

 

 > Marka ile birlikte logomu veya sloganımı tescil ettirebilir miyim ?

 

 > Marka, emtia veya nice sınıfları ne anlama geliyor ?

 

 > Uluslararası marka tescili yaptırabilir miyim ?

 

 

 

 

ana sayfa | hakkımızda | referanslar | iletişim
Marka Tescil Belgesi - Copyright © Kobigem